تبلیغات
به روزترین و جدیدترین خبرهای فناوری و تکنولوژی جهان
    RSSنگاه جدید نوکیا با این ابزار تلفن همراه انجام می شود – نوکیا این دستگاه هوشمند را ” kinetic device ” نامیده است.یک نمونه اولیه این دستگاه با یک صفحه نمایش انعطاف پذیر در نمایشگاه شرکت  نوکیا در لندن به نمایش گذاشته شد.

بجای  کپی کردن  در سراسر صنعت گوشی های هوشمند ، نوکیا با یک راه جدیدی برای تغییر و تحول آمده است : هنگامی که شما این دستگاه را  خم میکنید و آنرا با دستتان پیچ و تاب میدهید  این گوشی ، تصویر روی صفحه نمایش خود را طوری منعطف میکند که شما آنرا واقعا” حس خواهید کرد.

به عنوان مثال ، چرخیدن  آن در جیب خود در هنگام  یک تماس خاص  و یا تغییر آهنگ در یک نرم افزار پخش موسیقی — بدون نگاه کردن به آن است.

این دستگاه چگونه کار می کند؟ نوکیا گفت که این شرکت با استفاده  از بسته نرم افزاریاز نانولوله های کربنی که خواص الکتریکی ا تغییرمیدهند زمانی که آنها کشیده می شوند. این نانولولهها در یک ماده قابل انعطاف است که به دستگاه این   اجازه را می دهد روی صفحه نمایش را  زمانی که خم شده و پیچ خورده به کنترل کند. مزیت اضافی : این دستگاه بسیار سخت تر و مقاومت بیشتد در برابر آب ، است.

با توجه به خبر های شنیده شده ،صفحه نمایش  این دستگاه را میتوان مانند یک روزنامه خم کرد تا به صورت یک لوله شود . شاید این دستگاه بوسیله  افراد نابینامورد استفاده قرار بگیرد، که در آن خواص خمش دستگاه  نیاز به دید  و کنترل مستقیم را توسط تلفن های هوشمند بر طرف کرده است.

چه هنگامی ما چنین چیزی را در دنیای واقعی می بینیم؟ نوکیا به صراحت انتشار این دستگاه را منتشر نکرده است اما گفته بزودی منتشر میشود.
نظرسنجی

به نظر شما در سال 2012 کدام شرکت با محصولات خود خبرسازتر خواهد شد؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما